(22) 672 59 59 Umów wizytę
diagnostyka

diagnostyka

Badanie endoskopoweBadanie endoskopoweBadania laboratoryjne Badania laboratoryjne Badania RTGBadania RTGBadania USGBadania USGBadania EKGBadania EKGPomiar ciśnieniaPomiar ciśnieniaVideootoskopiaVideootoskopia

Badania laboratoryjne

Badania krwi

W naszej przychodni możecie Państwo każdego dnia wykonać wszelkiego rodzaju badania laboratoryjne krwi dla zwierząt.

Współpracujemy z kilkoma polskimi i zagranicznymi laboratoriami. Wyniki otrzymujemy w ciągu kilku godzin. Na życzenie klienta wyniki przesyłamy mailem, można je także odebrać w naszej recepcji. Po przeprowadzonym badaniu lekarz weterynarii dzwoni omówić wyniki, lub omawiane są one podczas kolejnej wizyty.

Przypominamy, że przed planowanym badaniem krwi zwierzak nie powinien być karmiony przynajmniej 8 godzin.

Wykonujemy:

 

Badania moczu

Badania moczu wykonujemy na miejscu lub wysyłamy do laboratorium.

Badanie moczu zwierząt najlepiej wykonać na świeżej próbce pobranego moczu. Jeżeli nie mamy możliwości dostarczenia do przychodni świeżego moczu pobraną próbkę należy przechowywać w lodówce. Mocz przechowywany w lodówce powinien zostać zbadany maksymalnie po 6 godzinach, dlatego im szybciej dostarczysz nam pobrany mocz, tym lepiej. Mocz pobieramy do specjalnego pojemnika zakupionego w aptece, takiego jak do pobierania moczu u ludzi.

Badanie moczu należy wykonywać zwierzakowi przynajmniej raz do roku. 

Badania kału

Badania kału wykonujemy na miejscu, lub wysyłamy do laboratorium.

Najczęściej wykonywanym badaniem kału u zwierząt jest badanie parazytologiczne.

Próbki kału należy zbierać do badania z 3 dni z rzędu. Im więcej pobierzemy kału, tym lepiej. Pomiędzy pobraniami zebrane próbki przechowujemy w lodówce ( najlepiej w woreczkach foliowych). Podpisane próbki kału z 3 dni przynosimy podpisane do przychodni. Próbki kału należy zbierać do zakupionych w tym celu w aptece pojemników. 

Badania mikroskopowe

Mikroskop jest często niedocenianym narzędziem diagnostycznym.

W przebiegu wielu chorób dermatologicznych obejrzenie pod mikroskopem odcisku ze zmiany skórnej zwierzęcia może być nieocenioną pomocą w postawieniu właściwego rozpoznania.

Mikroskop jest nieodzownym narzędziem pracy także w przypadku pasożytów, które znajdują się we krwi zwierzaka, ale także na jego skórze, czy w jego kale. 

Badania bakteriologiczne, badania mikologiczne

Badania tego typu najczęściej wykorzystywane są przez lekarza weterynarii w celu znalezienia konkretnej przyczyny procesu chorobowego zwierzęcia. Dzieje się tak np. w przypadku zapaleń pęcherza moczowego, kiedy należy wykonać posiew moczu, lub w przypadku zapalenia skóry, kiedy także otrzymanie antybiogramu może okazać się pomocne.

Na wyniki tych badań trzeba zaczekać nieco dłużej, zazwyczaj od tygodnia nawet do trzech. 

Badania histopatologiczne

Badania histopatologiczne przeprowadzane są na szczęście coraz częściej u zwierząt. Badania możemy zastosować zarówno do przebadania usuniętego chirurgicznie narządu, jego części, a także po przeprowadzonej biopsji, czyli po pobraniu próbki chorobowo zmienionego narządu, lub zmiany.

To dzięki badaniu histopatologicznemu możemy rozróżnić nowotworowe zmiany łagodne od złośliwych i w razie czego zastosować odpowiednie leczenie.

Na wynik badania histopatologicznego należy poczekać około 10 dni.

Badania laboratoryjne
Czy wiesz, że...
Że psy nie mają obojczyków.
Że kot powinien spać do 20 godzin dziennie.
Twój pies nie poci się całym ciałem.
Opieka pooperacyjna dla Twojego zwierzaka
Porady Zabieg i leczenie

Opieka pooperacyjna dla Twojego zwierzaka

Wielu właścicieli często niepokoi się przeprowadzanym zabiegiem chirurgicznym u swojego zwierzęcia, gdyż nie wiedzą co ich czeka i czego mają się spodziewać. Po przeprowadzonych w przychodni Wetmedic zabiegach chirurgicznych zwierzak trafia do szpitala, gdzie otrzymuje jeszcze...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Twój pupil potrzebuje nagłej pomocy?

Przyjdź z nim do naszej przychodni Wetmedic. Jesteśmy do usług.
Żadnego potrzebującego zwierzaka nie zostawimy bez opieki.

Umów wizytę
MENU UMÓW WIZYTĘ