(22) 672 59 59 Umów wizytę
diagnostyka

diagnostyka

Badanie endoskopoweBadanie endoskopoweBadania laboratoryjne Badania laboratoryjne Badania RTGBadania RTGBadania USGBadania USGBadania EKGBadania EKGPomiar ciśnieniaPomiar ciśnieniaVideootoskopiaVideootoskopia

Badania RTG

Od roku 2013 w przychodni Wetmedic badania RTG przeprowadzamy za pomocą aparatu cyfrowego. Dzięki tej inwestycji wykonanie zdjęcia rentgenologicznego odbywa się szybko, a jakość zdjęć jest nieporównywalnie lepsza.

Wynik badania otrzymujecie Państwo na płycie CD, którą można odtwarzać na każdym komputerze.

Badania przeprowadzamy 7 dni w tygodniu, w godzinach otwarcia przychodni Wetmedic.

Promieniowanie rentgenologiczne pozwala na ocenę właściwie każdego narządu ciała. Oczywiście jego pomoc jest absolutnie nieodzowna w przypadku urazów i złamań kości. Zalecamy wykonanie zdjęcia RTG nawet przy wydawałoby się błahym urazie kończyn. Bardzo często po wykonaniu zdjęcia okazuje się, że uraz jest dużo poważniejszy niż początkowo sądziliśmy.

W wieku 4-6 miesięcy życia u piesków, które będą w dorosłości ważyły około 20 kg i więcej polecamy wykonanie zdjęcia RTG stawów biodrowych wraz z konsultacją ortopedyczną. Dzięki temu badaniu możemy modelować rozwój stawów malucha i zapewnić mu udane życie.

Dlaczego zdjęcia RTG są tak ważne?

- Badania rentgenologiczne kręgosłupa - dzięki temu badaniu możemy ocenić stan poszczególnych kręgów, rozpoznać obecny proces zwyrodnieniowy.

- Przeglądowe zdjęcie jamy brzusznej jest bardzo dobrą metodą obrazowania narządów wewnętrznych. Nieocenione w przypadku kamicy pęcherza moczowego, ciał obcych w jelitach. Możemy ocenić rozmiar narządów, ich ułożenie w jamie brzusznej.

- Zdjęcia RTG klatki piersiowej mogą nam dostarczyć wielu informacji dotyczących stanu mięśnia sercowego zwierzaka. Możemy ocenić jego wielkość, ułożenie w klatce piersiowej. Możemy ocenić także płaty płucne, ich powietrzność.

Badania RTG
Czy wiesz, że...
Że psy nie mają obojczyków.
Twój pies nie poci się całym ciałem.
Że kot powinien spać do 20 godzin dziennie.
Przebieg zabiegu chirurgicznego
Porady Zabieg i leczenie

Przebieg zabiegu chirurgicznego

Procedura przebiegu zabiegu chirurgicznego rozpoczyna się już w chwili podjęcia decyzji o jego przeprowadzeniu. W przychodni Wetmedic procedura jest stała i dotyczy każdego pacjenta, który ma u nas przeprowadzany zabieg chirurgiczny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
znany lekarz

Twój pupil potrzebuje nagłej pomocy?

Przyjdź z nim do naszej przychodni Wetmedic. Jesteśmy do usług.
Żadnego potrzebującego zwierzaka nie zostawimy bez opieki.

Umów wizytę
MENU UMÓW WIZYTĘ