(22) 672 59 59 Umów wizytę
medycyna regeneracyjna
medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna dla zwierząt


W naszej przychodni stosujemy dwie metody stosowane w medycynie regeneracyjnej Orthokine Vet Irap oraz PRP (osocze bogatopłytkowe).

Orthokine Vet Irap

polega na podaniu pacjentowi mieszaniny autologicznych białek surowicy wytworzonych z jego własnej krwi. Zabieg zakłóca procesy powstawania zapalenia za pomocą cytokin i czynników wzrostu otrzymanych z krwi pacjenta.

Jedną z najsilniejszych cytokin jest antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra). Odpowiednia dawka IL-1Ra konkurencyjnie hamuje interleukinę-1 (IL-1), która jest jednym z głównych mediatorów zapalenia i jest odpowiedzialna za degenerację chrząstki stawowej. Terapia obejmuje 3-4 podania autologicznej kondycjonowanej  surowicy w dotknięte procesem patologicznym miejsce.

Wstrzyknięcia stosuje się co 7-10 dni. Początkowe efekty zwykle uzyskuje się po pierwszym podaniu, pełen efekt kliniczny, przeciwbólowy rozwija się po ok. 2-3 tygodniach po ostatnim podaniu i utrzymuje się ok. 2 lat.

Wskazania:

  1. Zapalenie i/lub zwyrodnienie stawów (kwalifikuje się każdy staw w organizmie, szczególnie biodrowe, łokciowe, kolanowe, barkowe oraz  stawy kręgosłupa)
  2. Dysplazja stawów biodrowych
  3. Dysplazja stawów łokciowych
  4. Zwyrodnienie kręgosłupa
  5. Inkongruencja w stawie łokciowym
  6. Leczenie pooperacyjne w przypadkach zabiegów chirurgicznych dotyczących stawów, jako terapia regeneracyjna i przeciwbólowa np. rekonstrukcja więzadła krzyżowego kolana,
  7. Przewlekłe zapalenie stawów, często gdy kwas hialuronowy i/lub kortykosteroidy, oraz inne metody nie przynoszą satysfakcjonujących efektów
  8. Ostre zapalenie stawów z wysiękiem stawowym
  9. Uszkodzenia ścięgien (ostre/przewlekłe)
  10. Zapalenie nerwów rdzeniowych, także przy zwyrodnieniu kręgosłupa

 

PRP tzw. osocze bogatopłytkowe

to koncentrat autologicznych (własnych) płytek krwi pacjenta bogatych w czynniki wzrostu. Płytki krwi (trombocyty) biorą udział w krzepnięciu krwi, a co za tym idzie w procesie gojenia uwalniając ogromną ilość czynników wzrostu. Czynniki wzrostu stymulują namnażanie komórek i regenerację, co w konsekwencji znacznie przyspiesza proces gojenia i odbudowę tkanek. Płytki krwi pochodzą z krwi własnej pacjenta.

Pozyskane osocze bogatopłytkowe (PRP) wstrzykiwane jest w pożądane miejsce.

Wskazania:

Twój pupil potrzebuje nagłej pomocy?

Przyjdź z nim do naszej przychodni Wetmedic. Jesteśmy do usług.
Żadnego potrzebującego zwierzaka nie zostawimy bez opieki.

Umów wizytę
MENU UMÓW WIZYTĘ