(22) 672 59 59 Umów wizytę
profilaktyka

profilaktyka

dla szczeniątdla szczeniątdla kociątdla kociątdla psów dorosłychdla psów dorosłychdla kotów dorosłychdla kotów dorosłych

Program profilaktyki dla kotów dorosłych

W skład programu profilaktyki dla kotów dorosłych wchodzi kilka składowych

1. Odrobaczanie kota. Zalecamy odrobaczanie kotów co 3 miesiące. Zalecenie dotyczy zarówno kotów wychodzących, jak i niewychodzących. Dodatkowo przynajmniej raz na pół roku radzimy wykonać badanie kału kota. Bardzo często się zdarza, iż w organizmie kota osiedla się pasożyt, który jest dość rzadki i niestety rutynowo stosowane preparaty przeciwpasożytnicze nie działają w takim przypadku. Konieczne jest zastosowanie innych leków.

2. Szczepienia ochronne. Program szczepień u kotów najczęściej jest uwarukowany sposobem ich życia. Koty niewychodzące z domu szczepimy zazwyczaj co 2-3 lata, koty wychodzące szczepimy co roku. Dodatkowo koty wychodzące szczepimy przeciwko białaczce, oraz wściekliźnie. Program szczepień ustalany jest indywidualnie dla każdego kota.

3. Badania okresowe. Zalecamy wykonywanie raz do roku badanie stanu zdrowia kota. W skład badania wchodzi badanie kliniczne przeprowadzane przez lekarza weterynarii, a także podstawowe badanie krwi i moczu kota. Ma to kluczowe znaczenie , gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie wykrywać choroby w początkowy okresie ich rozwoju, co znacząco zwiększa skuteczność leczenia. W przypadku kotów warte jest to szczególnego podkreślenia, gdyż znaczna większość z nich choruje w wieku dojrzałym na przewlekłą niewydolność nerek. Wcześnie wykryta i leczona choroba nie skraca czasu życia kotu, jednak w przypadku nie wykrycia i nie leczenia często kończy się fatalnie.

4. Test w kierunku nosicielstwa wirusa białaczki. Przeprowadzanie testu raz do roku u kotów wychodzących na dwór. Należy koniecznie o tym pamiętać! Po wykonaniu testu i wyniku ujemnym należy doszczepiać co roku koty wychodzące przeciwko białaczce.

Program profilaktyki dla kotów dorosłych
Czy wiesz, że...
Że psy nie mają obojczyków.
Że kot powinien spać do 20 godzin dziennie.
Twój pies nie poci się całym ciałem.
Przygotowanie psa/kota do zabiegu chirurgicznego
Porady Zabiegi i leczenie

Przygotowanie psa/kota do zabiegu chirurgicznego

Standardowo zwierzaki wymagają około 8-10 godzinnej głodówki przed planowanym znieczuleniem ogólnym. Jeżeli zabieg planowany jest w godzinach porannych najlepiej wówczas podać zwierzakowi kolację...

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Twój pupil potrzebuje nagłej pomocy?

Przyjdź z nim do naszej przychodni Wetmedic. Jesteśmy do usług.
Żadnego potrzebującego zwierzaka nie zostawimy bez opieki.

Umów wizytę
MENU UMÓW WIZYTĘ