(22) 672 59 59 Umów wizytę
Przebieg zabiegu chirurgicznego
Porady Zabieg i leczenie

Przebieg zabiegu chirurgicznego

Procedura przebiegu zabiegu chirurgicznego rozpoczyna się już w chwili podjęcia decyzji o jego przeprowadzeniu. W przychodni Wetmedic procedura jest stała i dotyczy każdego pacjenta, który ma u nas przeprowadzany zabieg chirurgiczny.

 

1. Wizyta przeglądowa połączona z badaniem krwi.

 

Na wizytę nie trzeba się umawiać. Radzimy, aby odbyła się rano, gdyż podczas wizyty zwierzę powinno być na czczo, tzn nie powinno jeść przynajmniej 8 godzin. W trakcie wizyty lekarz weterynarii zbada zwierzaka i upewni się, że jego stan kliniczny umożliwia przeprowadzenie planowanego zabiegu. Następnie zostanie pobrana krew od pacjenta. Wyniki badań zazwyczaj otrzymujemy jeszcze tego samego dnia. Lekarz weterynarii zadzwoni do Ciebie, aby je z Tobą omówić.

 

2. Wizyta na badanie kardiologiczne.

 

Na tą wizytę należy się umówić. Można to zrobić podczas wcześniejszej wizyty, lub skontaktować się w tym celu z naszą recepcją. Podczas wizyty lekarz weterynarii zbada układ krążenia Twojego pupila, a także wykona badanie EKG serca. Czasami konieczne jest także wykonanie badanie RTG klatki piersiowej- należy być na to przygotowanym.

 

3. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań lekarz weterynarii klasyfikuje, bądź nie pacjenta do zabiegu chirurgicznego.

 

Czasami zdarza się, iż wyniki badań są niepokojące może się wówczas zdarzyć, iż lekarz zaleci zwierzakowi odpowiednie leczenie i termin wykonania zabiegu chirurgicznego zostanie przesunięty.

 

4. Dzień zabiegu chirurgicznego.

 

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w Wetmedic w godzinach porannych. Jest to uzasadnione tym, że pacjenci lepiej znoszą w tych godzinach anestezjologię. Ponadto po zabiegu zwierzaki zostają w naszym szpitalu, dochodzą do siebie i do tego potrzebują czasu. Pamiętaj, że im dłużej Twój pupil jest pod naszą opieką tym lepiej. Pacjent przyprowadzony na zabieg chirurgiczny musi być na czczo to znaczy, że nie powinien być karmiony przynajmniej 8 godzin przed zabiegiem. 4 godziny przed zabiegiem należy mu także zabrać dostęp do picia. Po przyjściu do przychodni zostaniesz poproszony o podpisanie zgody na przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego u Twojego pupila. Jest to standardowa procedura i nie musisz się jej obawiać. Od tej pory Twój zwierzak pozostaje w naszych rękach.

 

5. Na samych początku zwierzak trafia w ręce lekarza internisty.

 

Otrzyma tzw premedykację, czyli zastrzyk z leków uspokajających, aby spokojniej zniósł całą procedurę. Następnie założymy mu venflon, czyli dojście dożylne. Zostanie podłączona kroplówka. Dopiero potem zostanie całkowicie znieczulony i trafi w ręce chirurga.

 

6. Po zabiegu zwierzak trafi do naszego szpitala.

 

Tutaj będziemy monitorować jego parametry życiowe. Sprawdzać, czy jest bezpieczny. Dopiero po całkowitym wybudzeniu pacjenta skontaktujemy się z Tobą, żebyś zabrał go do domu.

 

7. Wydawanie pacjenta.

 

Znowu spotkasz lekarza internistę, który będzie wydawał Twojego pupila. Zazwyczaj jest to inny lekarz, niż ten, którego widziałeś rano. Nasza przychodnia Wetmedic otwarta jest 12 godzin, dlatego zmiany lekarskie następują zazwyczaj w połowie dnia. Przy wydawaniu pacjenta otrzymasz od lekarza dyżurującego wypis, który będzie zawierał wszelkie niezbędne informacje odnośnie zabiegu  i zaleceń związanych z jego wykonaniem. Twój zwierzak zostanie zaopatrzony w specjalny kołnierz, lub kubrak, które mają za zadanie chronić ranę przed ewentualnym wylizaniem/wydrapaniem.

 

8. Zazwyczaj po zabiegu na tkankach miękkich będziesz musiał przyjść ze zwierzakiem na 3 wizyty pozabiegowe.

 

Po zabiegu ortopedycznym wizyt jest zazwyczaj więcej, tzn między 7 a 10.

 

9. Ostatnia wizyta-zdjęcie szwów po zabiegu chirurgicznym odbywa się po 10 dniach.

 

Także wówczas zwierzakowi można już bezpiecznie zdjąć kubrak/kołnierz. Jeśli masz jakieś wątpliwości, lub dodatkowe pytania nie wahaj się powiedzieć o nich naszemu lekarzowi weterynarii. Ważny jest dla nas Twój spokój i komfort!

Porady
Dlaczego mój kot oddaje mocz w innych miejscach niż kuweta?
Porady Zabiegi i leczenie
Przygotowanie psa/kota do zabiegu chirurgicznego

Twój pupil potrzebuje nagłej pomocy?

Przyjdź z nim do naszej przychodni Wetmedic. Jesteśmy do usług.
Żadnego potrzebującego zwierzaka nie zostawimy bez opieki.

Umów wizytę
MENU UMÓW WIZYTĘ